Napędy narzędzi

Napędy narzędziProgram PFERD obejmuje napędy pneumatyczne, elektryczne i napędy wałków giętkich.

Ekonomiczna praca zakłada najpierw wybór optymalnego narzędzia. Następnie dobierany jest odpowiedni napęd. Należy przy tym uwzględnić: kształt i wielkość, obroty, moc, mocowanie narzędzia. Dodatkowo dobór narzędzia jest uwarunkowany: dostępem do miejsca obróbki, mobilnością, dostępem powietrza sprężonego lub prądu.

Napędy pneumatyczne w porównaniu do napędów elektrycznych i napędów wałków giętkich, osiągają wyższe obroty. Odznaczają się wysoką mocą. Napędy pneumatyczne do wszechstronnego zastosowania, zwłaszcza w średnich i dużych zakładach. Niezawodne użycie przy produkcjach seryjnych.

Firma PFERD oferuje szlifierki proste, kątowe, taśmowe oraz napędy specjalne.

Napędy elektryczne nadają się zwłaszcza do użycia z narzędziami ściernymi, wymagającymi dużej liczby obrotów. Cechuje je duża moc. Wykorzystywane są w wielu branżach i różnych procesach produkcyjnych. Stopniowa elektroniczna regulacja obrotów umożliwia zastosowanie najróżniejszych narzędzi na pojedynczym napędzie.

Firma PFERD oferuje szlifierki elektryczne proste, kątowe, taśmowe oraz szlifierki z przystawką do walców.

Napędy wałków giętkich posiadają kilka zakresów mocy. Pracują na wielu zakresach obrotów i regulowane są płynnie elektronicznie lub przez przekładnie, dostosowując się do wymagań poszczególnych narzędzi. W połączeniu z kompaktowymi uchwytami oraz przedłużkami mogą obrabiać miejsca trudnodostępne.

PFERD oferuje różne napędy wałków giętkich oraz dopasowany do nich program wałków giętkich, uchwytów, przekładni kątowych, szlifierek z przystawką do walców i napędów specjalnych.
Napędy narzędzi